Leczenie Alkoholizmu - terapia dla osób uzależnionych od alkoholu

W ramach wsparcia świadczonego przez ośrodek My Way, możliwa jest pomoc, jeśli chodzi o leczenie uzależnienia od

alkoholu. Terapia to różne metody, które mogą wspomóc osoby chore oraz ich bliskich – zarówno rodziny, jak i przyjaciół.

Uzależnienie od alkoholu

Jest to jedna z najczęstszych chorób, jeśli chodzi o nałogi.

Można powiedzieć, że atakuje znienacka – czasem trudno jest znaleźć granicę pomiędzy piciem okazjonalnym i upijaniem się przy okazji większych imprez, a momentem, kiedy staje się ono niebezpieczne i niekontrolowane.

Rodzaje nałogu to nie tylko kojarzone przez większość “wpadanie w ciągi”, zaniedbywanie pracy i brak zainteresowania rodziną i domem – to również osoby dobrze funkcjonujące, które świetnie wykonują swoje obowiązki, ale po powrocie do domu, niekiedy w tajemnicy przed bliskimi, sięgają po alkohol.

Innym rodzajem jest również niemożliwość zaprzestania picia – wówczas chory, nawet jeśli pije raz na jakiś czas, nie potrafi się kontrolować, a jego uzależnienie każe mu pić, dopóki napoje się nie skończą lub dopóki nie straci przytomności lub zaśnie.

Terapia alkoholowa i metody leczenia

W ramach wsparcia świadczonego przez ośrodek My Way, możliwe jest poddanie się terapii i różnym metodom leczenia, które mogą być pomocą dla osoby chcącej wyjść z nałogu.

Możliwe są spotkania z terapeutą, który może pomóc w zrozumieniu mechanizmów działania choroby i sposobach leczenia, a także zaproponuje sposoby i metody radzenia sobie z powracającą chęcią, by wrócić do picia.
W ośrodku możliwa jest pomoc dla osób, które chorują na różne rodzaje choroby.

Alkoholizm, jak wspomniane było wcześniej, to nie tylko “ciągi”, ale również innego rodzaju szkodliwe lub niebezpieczne rodzaje picia. Uzależnienie, aby
przestało być szkodliwe dla samego Pacjenta, a także ich bliskich, wymaga od niego odpowiedniego nastawienia oraz postanowienia o abstynencji na całe życie.

 

Ośrodek MyWay świadczy wsparcie, jeśli chodzi o leczenie uzależnienia – możliwe jest dostosowanie wykorzystywanych
metod terapii w zależności od rodzaju choroby, z którą zmaga się Pacjent.

Zamów niezobowiązującą rozmowę i rozpocznij leczenie!

Nie za miesiąc, nie jutro, zacznij już teraz zmieniać swoją przyszłość i dbaj o zdrowie!

Skontaktuj się z nami, służymy pomocą